بلاگ

تاریخچه کیف پول های چرمی

تاریخچه کیف‌پول‌های چرمی

تاریخچه مختصری از کیف پول های دوشی چرمی

 

معنی اصلی کلمه “ purse ” کیف کوچک برای نگه داشتن پول است. در انگلیس ، این تعریف از کیف پول هنوز پابرجاست و اصطلاحا کیف بزرگتر که وسایل بیشتری را در خود جای داده است ، به عنوان کیف دستی گفته می شود.اما در فرهنگ زبانی آمریکایی اصطلاحات کیف پول و کیف دستی تقریبا یکسان بیان میشوند اما موضوع اصلی این مقاله کیف پول چرمی است. با آنلاین دیوید جونز نماینده رسمی David jones همراه باشید.

 

کیف پول و دنیای مدرن

یک کیف شیک است که بندهایی دارد که به راحتی از روی شانه می رود ، برای حمل وسایل شخصی مانند پول ، آرایش ، وسایل الکترونیکی و موارد دیگر استفاده می شود. کیف های بندی عمدتاً برای زنان طراحی و پوشیده شده است ، با این حال ، در 30 سال گذشته شاهد انقلابی در طراحی،ورای جنسیت بوده ایم.

کیف های دستی همیشه مناسب زنان نبودند. در حقیقت ، اولین کیف پول چرمی در تاریخ توسط مردان مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از کیف پول چرمی ساده قبل از شروع استفاده از کیف های چرمی دستی مورد استفاده بودند.

مفهوم کیف پول الخصوص از جنس چرم هزاران سال است که وجود دارد و آنها به مرور زمان در رابطه با مد و لزوم حمل وسایل شخصی بیشتر تکامل یافته اند. در این مقاله تکامل کیف پول در طول تاریخ مورد بررسی قرار می گیرد و چگونگی تغییر کیف پول در شکل و طراحی اندازه در طول سال ها توضیح داده می شود.

کیف پول های چرمی در دوران باستان

تاریخ کیف پول چرمی بیش از 5000 سال قدمت دارد. مردی به نام اوتزی ایکمن ، که قدیمی ترین مومیایی طبیعی اروپا است ، در سال 1991 با یک کیف دستی در کنارش در کوه های آلپ بود، یافت شد. کیف از بافت های چرمی طبیعی ساخته شده بود و در محل دوخت بند آن را به آن وصل کرده بودند.

شواهد بیشتری درباره کیف پولهای باستانی درمصر باستان یافت می شود که سنگ نوشته ها، مردانی را که دارای کیسه های دور کمری هستند ، نشان می دهد, و در جای دیگر ، کتاب مقدس که جودا ایسکاریوت را به عنوان شخصی که کیف پول چرمی حمل می کرد ، یاد کرده است.

 

کیف چرمی در قرون وسطی

در اوایل قرون وسطی ، کیف پول چرمی برای زنان و مردان بسیار متداول بود. آنها با تکه های چرمی گرد و یک بند  در قسمت بالا ساخته شده بودند تا کیف را محکم ببندند. مردم به جای حمل کیف پول روی شانه ، بند را به دور کمربند خود می بستند . این کیف پول ها بسیار کوچک بودند و احتمالاً فقط برای حمل وسایل کوچک مانند سکه مفید بودند.

با نزدیک شدن به پایان قرون وسطی ، سبک جدیدی از کیف پول در بین طبقه متمکن محبوب شد. این کیف پول های جدید با یک قاب فلزی مثلثی و چرم نصب شده بر روی قاب فلزی ساخته شده بودند. آنها دارای دهانه های کوچک در بالا با یک کف گسترده بودند و با استفاده از یک بند یا در نسخه های بعدی ، یک قلاب فلزی ایمن و قابل حمل می شدند. مشابه کیف پولهای قبلی قرون وسطی ، این کیف پولها از کمربند صاحبان آویزان می شدند ، یا با بند یا با یک حلقه فلزی در بالای کیف قرار میگرفتن.

 

کیف های چرمی در دوره رنسانس

قرن شانزدهم و هفدهم ، مد در لباس های بسیار گسترده ای ، به طور قابل توجهی تغییر کرد.

در نتیجه ، زنان دیگر نمی توانستند کیف های خود را در قسمت بیرونی لباس خود بپوشند زیرا این لباس ها دیگر جایی برای آویز کیف نداشت.

در عوض آنها کیف پولهایی را که در قسمت داخلی لباس خود میشد آویزان کرد،مورد استفاده قراردادند.

مد مردانه نیز تغییر کرد و کیسه های چرمی که حمل می کردند نیز تغییر کردند. با اختراع جیب ها در حدود سال 1670 ، مردان دیگر مجبور نبودند کیفی را که به بند بسته شده بود حمل کنند. آنها هنوز کیسه های کوچکتر برای نگه داشتن پول خود استفاده میکردند ، که بعداً تبدیل به کیف پول چرمی های امروزی شدند.

کیف  چرمی در طول انقلاب صنعتی

در قرن 18میلادی  با کشف شهر باستانی پومپی بار دیگر تاریخ مد تغییر کرد. این کشف منجر به شیفتگی طرح های براق و نازک شد. در نتیجه زنان لباس های نازک تری می پوشیدند پس دیگر نمی توانستند کیسه ای چرمی را زیر لباس خود آویزان کنند و برای رفع این نیاز، طراحی تازه‌ای برای کیف های چرمی آغاز شد. در این مدت بانوان شروع به استقبال از کیف پول های چرمی باریک تر با بند مچ دست کردند.

 

کیف های چرمی سوار بر واگن های غول پیکر

با افزایش مسافرت های  ریلی در قرن نوزدهم ، تقاضا برای سبک های جدید کیف پول وجود داشت که دوام بیشتری داشتند و می توانستند موارد بیشتری را در خود نگه دارند. این امر باعث شد تا سازندگان و طراحان کیف و چمدان شروع به طراحی کیف پول های جادار چرمی برای استفاده زنان هنگام مسافرت در قطارها کنند.

 

کیف چرمی مدرن

 

اولین کیف پول مدرن در سال 1841 توسط یک کارآفرین بزرگ زمان به نام ساموئل پارکینسون طراحی  شد. پارکینسون برای سفرهای خود مجموعه ای از مدارک مسافرتی را حمل می کرد و همچنین مدارکی که برای همسرش بود. او متوجه شد که کیف پول وی برای وسایلش خیلی کوچک است و نوع چرم فرآوری شده‌ای که از آن ساخته شده. از کیفیت بادوامی برخوردار نیست. در نتیجه وی دستور داد چندین کیف  با دوام در اندازه های مختلف برای همسرش تهیه شود تا بسته به سناریو بتواند گزینه های مختلفی داشته باشد. وی همچنین درخواست کرد که کیف ها از همان چرم با فرآوری جدید ساخته شوند.

پارکینسون با طراحی معروف برای طراحی و ساخت این کیف های دستی برای همسرش قرارداد بست. در نتیجه ، اولین خط کیف پول های چرمی لوکس تولید شد. بسیاری از مردم فکر نمی کردند که یک زن باید چنین کیف بزرگی را حمل کند . بنابراین تا سال 1865 تولید کیف پول امروزی را برای عموم مردم متوقف شد و فقط آنها را برای حق امتیاز ، افراد مشهور و هر کس دیگری که توانایی تهیه آن را داشت ، تولید کرد.

 

کیف چرمی با طراحی امروزی

 

در دهه 1930 ’ ، کیف های دستی به طور قابل توجهی تکامل یافتند. بسیاری از طرح هایی که امروز می بینیم ، مانند کیف دستی ، کیف مچی در آن زمان  اختراع شده بودند. شرکت هایی مانند شانل و لوئیس ویتون در حال شروع به ساختن نام بزرگی برای خود در بازارهای کیف پول های  چرمی و سایر انواع کیف های چرمی سطح بالا و لوکس بودند که امروز نیز به این کار ادامه می دهند.

در طول جنگ جهانی دوم ، کیف پول بار دیگر کمی تغییر کرد. آنها به جای اینکه با قاب های فلزی ساخته شوند ، از پلاستیک یا چوب ساخته شده اند زیرا فلز تقاضای زیادی برای جنگ داشت. این تنها چند سال به طول انجامید که پس از آن طرح های کیف پول به سبک قبل از جنگ بازگشتند.

در سال 1970 ، بار دیگر کیف های دستی را که مردم از آن به عنوان یک کیف پول معمول استفاده می کردند ، طراحی دوباره کردند. آنها ظاهری مردانه تر از کیف های معمولی دارند و به مردان اجازه می دهند وسایل بیشتری را با خود حمل کنند. این امر به ویژه در 20 سال گذشته محبوبیت بیشتری پیدا کرد. زیرا مردم شروع به حمل وسایل الکترونیکی با خود کردند و به ظرفیت حمل اضافی احتیاج داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *