بلاگ

استایل کژوال چیست ؟ انواع استایل کژوال زنانه و مردانه

استایل

به طور خلاصه استایل کژوال به استایلی گفته می‌شود که در آن از انواع لباس‌ها و اکسسوری‌هایی که احساس راحتی بیشتری دارند استفاده می‌شود. این سبک از استایل را می‌توان در محیط‌های مختلف مانند قرارهای کاری، محیط کار، مهمانی‌ها و حتی دانشگاه امتحان کرد. برای این‌که بتوان یک استایل جذاب به‌صورت کژوال داشت باید به نکات مختلفی توجه کرد که در ادامه درباره این موضوع صحبت می‌کنیم.

استایل کژوال چیست؟

استایل کژوال چیست

استایل کژوال در واقع نوعی استایل غیررسمی است که در محیط‌های مختلفی مورداستفاده قرار گرفته و کاربرد دارد. اکثر افراد گمان می‌کنند که این سبک از استایل بسیار نامنظم است؛ ولی اصلا این طور نیست و به همین علت نیز حتی در محیط‌های رسمی مانند محل کار یا دانشگاه نیز می‌توان از آن استفاده کرد. با این حال این استایل دارای آزادی بیشتری نسبت به لباس‌های رسمی است. استایل کژوال می‌تواند جلوه ویژه‌ای را به استایل شما بدهد و باعث شود تا همیشه خاص‌تر دیده شوید. به نقل از سایت blacksocks درباره این نوع استایل:

T-shirts, jeans and sneakers: The “casual” dress code does not impose a ban on these elements. As a general rule, only clean clothing should be selected, without frayed or obviously damaged areas. Flip-flops, shorts or baggy items of clothing such as jogging bottoms or hoodies are less or not at all desirable.

استایل کژوال به انگلیسی

عبارت انگلیسی که می‌توانید برای دسترسی به این استایل از آن استفاده کنید Casual style است. اگر این عبارت را در جستجو کنید می‌توانید نمونه‌های زیادی را برای آن مشاهده کنید. در صورتی که شما هم علاقه‌مند هستید تا تصاویر بیشتری را از این استایل مشاهده کنید پیشنهاد می‌کنیم حتما از این اصطلاح انگلیسی نیز استفاده کنید.

انواع استایل کژوال

استایل کژوال را بر اساس نوع کاربردی که مدنظر دارید می‌توانید در انواع مختلفی ست کنید. معمولا در این استایل چندین عنصر کلیدی و مهم در کنار لباس‌های شما وجود دارند. کوله پشتی، کیف و کتانی که استفاده می‌کنید می‌تواند تاثیر زیادی روی نوع استایل شما داشته باشد. از جمله مهم‌ترین انواع استایل‌های کژوال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استایل کژوال برای محل کار

استایل کژوال برای محل کار

وقتی که برای محل کار قصد دارید از این استایل استفاده کنید باید حتما دقت داشته باشید که شلوار و کفش مناسبی را انتخاب کنید. معمولا شلوارهای پارچه‌ای گزینه بهتری برای این مورد به شمار می‌آیند. از طرف دیگر کفش نیز اهمیت زیادی برای ست شما برخوردار خواهد بود. شما می‌توانید کتانی‌هایی که حالت رسمی‌تری دارند را برای این استایل انتخاب کنید. فراموش نکنید که رنگ کتانی شما تاثیر بسزایی روی استایل نهایی شما خواهد داشت. پس در انتخاب کتانی و کفش حتما دقت داشته باشید.

معمولا محصولات دیوید جونز در این زمینه کمک شایانی به شما می‌کنند. کتانی‌های تولید شده توسط این برند معمولا مناسب استایل‌های محل کار هستند. آنها در رنگ‌ها و شکل‌های متنوعی در دسترس هستند. فراموش نکنید که یک کیف دستی مناسب نیز می‌تواند تاثیر زیادی روی استایل کژوال شما برای محل داشته باشد. به همین علت نیز باید سعی کنید کیف‌های رسمی‌تری را به جای کوله پشتی انتخاب کنید. برند دیوید جونز امروزه کیف‌های مناسبی را نیز هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها برای قرارهای کاری ارائه می‌دهد.

استایل کژوال برای مهمانی

وقتی که قصد دارید از این استایل برای مهمانی استفاده کنید کمتر نیاز خواهد بود که از لباس‌ها و کفش‌های رسمی استفاده کنید. معمولا می‌توانید از لباس‌های گشادتر و آزادتری برای مهمانی خود استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که این موضوع کاملا به تم مهمانی شما بستگی خواهد داشت. معمولا کتانی سفید یک گزینه بسیار مناسب برای انواع مهمانی‌ها خواهد بود. به همین علت نیز پیشنهاد می‌کنیم حتما کتانی‌ های زنانه دیوید جونز را در این زمینه امتحان کنید.

این کتانی‌های سفید کیفیت بالایی دارند و از طرف دیگر با اکثر لباس‌ها نیز همخوانی مناسبی دارند. البته شما می‌توانید از کتانی‌های رنگ دیگر نیز استفاده کنید. معمولا برای خانم‌ها داشتن یک کیف دستی مناسب برای حضور در مهمانی نیز اهمیت زیادی خواهد داشت. پس اگر قصد زدن یک استایل کژوال را برای مهمانی دارید پیشنهاد می‌کنیم حتما کیف‌ های دستی زنانه دیوید جونز را نیز امتحان کنید.

استایل کژوال زنانه

استایل کژوال زنانه

وقتی که صحبت از استایل‌های کژوال زنانه می‌شود معمولا داشتن یک کیف دستی خوب بیشترین نقش را ایفا می‌کند. فرقی ندارد که شما از چه لباس‌هایی در استایل خود استفاده کرده‌اید، در هر صورت نیازمند این خواهید بود که کیف دستی مناسبی را انتخاب کنید. یکی از ویژگی‌های مهم کیف دستی‌های دیوید جونز این است که آنها دارای دوخت خوب و مدل‌های متنوعی هستند. پس دست شما برای انتخاب کیف دستی مناسب استایلتان کاملا باز خواهد بود.

معمولا در استایل‌های کژوال زنانه شلوارهای مام استایل نیز نقشی کلیدی را ایفا می‌کنند. شما می‌توانید این شلوارها را با انواع پیراهن‌ها و تی‌شرت‌های اسپورت نیز امتحان کنید. از طرف دیگر شلوارهای کشی نیز معمولا می‌توانند یک گزینه مناسب باشند. اگر علاقه‌مند به استایل کژوال زنانه رسمی هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما کت و شلوارهای پارچه‌ای را نیز در این استایل انتخاب کنید.

در ایجاد استایل کژوال زنانه حتما باید دقت داشته باشید که کفش مناسبی را انتخاب کنید. در بیشتر موارد یک کتانی مناسب می‌تواند گزینه مناسبی باشد. برای انتخاب کتانی مناسب در این زمینه به نکات زیر دقت کنید:

  • سعی کنید کتانی را انتخاب کنید که با بیشتر لباس‌های کژوال شما همخوانی مناسبی داشته باشد. کتانی‌های ساده و تک رنگ معمولا در این زمینه جز بهترین گزینه‌ها هستند.
  • روی رنگ کتانی خود دقت داشته باشید. معمولا کتانی‌هایی که رنگ خنثی دارند با بیشتر استایل‌ها سازگار خواهند بود.
  • در نهایت به راحت بودن کتانی خود نیز دقت کنید. فراموش نکنید که مهم‌ترین ویژگی استایل کژوال راحت بودن آن است. پس حتما کتانی‌های راحت را برای استایل خود انتخاب کنید.
  • فراموش نکنید که محصولات برند دیوید جونز می‌توانند نیاز به کتانی خوب، شیک و راحت برای استایل کژوال را برآورده کنند. این کتانی‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که بسیار راحت بوده و از زیبایی ظاهری بالایی هم برخوردار هستند.

استایل کژوال مردانه

استایل کژوال مردانه

در استایل‌های کژوال مردانه معمولا اکسسوری‌ها حرف اول را می‌زنند. شما باید سعی کنید از عینک‌، کیف دستی و ساعت مناسبی در استایل خود استفاده کنید. اگر قصد دارید از لباس‌های خیلی راحت استفاده کنید حتما سعی کنید یک کتانی مناسب را نیز داشته باشید. در صورتی که قصد دارید استایل رسمی کژوال را امتحان کنید نباید فراموش کنید که یک کفش مناسب اهمیت زیادی خواهد داشت.

نکات مهم در استایل کژوال

وقتی که قصد دارید استایل کژوال را امتحان کنید حتما باید به چند نکته دقت کنید. از جمله این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • معمولا بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنید که از مد نیفتند. در استایل‌های کژوال استفاده از لباس‌هایی که خیلی ناگهانی مد شده و خیلی سریع نیز از مد می‌افتند نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد.
  • مکمل‌های رنگ‌های مختلف را بیاموزید و سعی کنید نکات مربوط به آن را در انتخاب رنگ‌بندی لباس‌های خود رعایت کنید. برای مثال ترکیب طوسی، مشکی و سفید می‌تواند یک ترکیب بسیار جذاب برای لباس‌های شما باشد. این ترکیب‌ها در تمامی رنگ‌های مختلف وجود دارند.
  • یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که باید حتما به آن دقت داشته باشید این است که سعی کنید حالت رسمی و راحت را ایجاد کنید. در واقع شما باید تعادلی بین احساس راحتی و میزان رسمی بودن لباس‌های خود ایجاد کنید. معمولا محصولات تولید شده توسط برند دیوید جونز در این زمینه به شما کمک شایانی خواهند کرد.
  • در بسیاری از موارد برای ایجاد یک استایل کژوال شما می‌توانید خیلی راحت از کوله پشتی هم استفاده کنید. پس نیازی نیست که همواره از یک کیف دستی یا کیف دوشی استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا استایل‌های کژوال بهتری را ایجاد کنید. کوله پشتی‌ های دیوید جونز می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

نکات مهم در استایل کژوال

  • به جنس محصولاتی که خریداری می‌کنید توجه داشته باشید. استایل‌های کژوال به شکلی هستند که شما همیشه می‌توانید از آنها استفاده کنید. پس اگر جنس خوبی را برای لباس‌های خود انتخاب کنید می‌توانید برای مدت‌زمانی طولانی از آنها استفاده کنید.

سخن پایانی

استایل کژوال یکی از استایل‌های برتر در دنیای مد امروز به شمار می‌آید. شما می‌توانید این استایل را در محیط‌های مختلفی مانند محیط‌های کاری، رسمی، مهمانی‌ و حتی بیرون رفتن امتحان کنید. استفاده از محصولات دیوید جونز مانند کوله پشتی، کیف و کتانی‌های جذاب می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین استایل را در این زمینه ایجاد کنید. برای خرید این محصولات پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات مجموعه ما نیز بهره‌مند شوید.

 

سوالات متداول

1- استایل کژوال چیست ؟

استایل کژوال نوعی استایل غیررسمی است که در محیط‌های مختلف از جمله مهمانی ها و محیط های کاری کاربرد دارد.

2- استایل کژوال زنانه برای مهمانی چگونه است؟

در این نوع استایل کمتر نیاز خواهد بود که از لباس‌ها و کفش‌های رسمی استفاده کنید. مثلا می‌توانید از لباس‌های گشادتر و آزادتری برای مهمانی خود استفاده کنید. استفاده از کتانی سفید و یک کیف دستی کوچک یا کیف دوشی زنانه مشکی گزینه بسیار مناسبی برای انواع مهمانی‌ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *